A+ R A-


Po wszystkich książkach kucharskich urodziwych Angielek, programach kulinarnych zabawnych Francuzów i publikacjach z najbardziej egzotycznych zakątków świata, czas wreszcie na kuchnię polską.

Siostra Anastazja Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości przenosi nas do świata tradycji, świata podporządkowanego rytmowi zmiennych pór roku i kalendarzowi liturgicznemu.

Więcej…

Ta książka jest pomnikiem kultury narodowej!

W literaturze istnieje wiele tłumaczeń Psalmów. Wśród nich wyjątkową pozycję zajmuje   Psałterz w przekładzie Franciszka Karpińskiego, naszego narodowego poety, żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku. Wydany po raz pierwszy w roku 1786 od razu zyskał wielką popularność i ważne miejsce w polskiej literaturze.

Więcej…

Przepisy siostry Anieli są proste i ta prostota jest ich największą zaletą. Zwykłe, dość tanie składniki dostępne w każdym, nawet najmniejszym sklepiku, żadnych skomplikowanych procedur i procesów, krótkie rzeczowe opisy czynności – wszystko to sprawia, że książka jest najlepszym poradnikiem kulinarnym w ofercie Wydawnictwa Salwator.

Więcej…

Przyzwyczajeni jesteśmy do odmawiania modlitwy w kościele. W domu gości ona rzadziej – czasem przy okazji Bożego Narodzenia lub ważnych uroczystości rodzinnych. A przecież modlitwa powinna stać się dla rodzin chlebem powszednim.

Więcej…

Wielu rodziców zastanawia się, jak wprowadzać dzieci w praktyki religijne, aby nie były one dla nich nudnym obowiązkiem, ale od samego początku prawdziwym spotkaniem z Bogiem. Piękna i zakorzeniona głęboko w tradycji modlitwa różańcowa wydaje się idealnym początkiem edukacji małego chrześcijanina.

Więcej…

Miłość, która rodzi się pomiędzy mężczyzną a kobietą, przychodzi do nich jako dar, ogarniając ich swym światłem, ogrzewając swym ciepłem. Jest to miłość zakochania, która jak pierwsze wino Kany Galilejskiej rozwesela serce zakochanych.

Więcej…

Nieznane, wzruszające świadectwo włoskiego kardynała, przyjaciela i współpracownika Jana Pawła II w przeddzień Jego beatyfikacji.

Więcej…

Jezus sam nas zachęca „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7, 7).

Więcej…

Wydaje się, że papież Benedykt XVI często bywa niedoceniany, co jest między innymi wynikiem nieznajomości jego myśli teologicznej. W książce Chrystus daje wszystko Pascal Ide w przystępny sposób wykłada teologię miłości Benedykta XVI.

Więcej…

O nicponiach, rzezimieszkach, oszustach i wyznawcach szatana, którzy jednak zostali świętymi.

Więcej…

Strona 1 z 2