A+ R A-


Anielska kuchnia siostry Anieli - recenzja

Przepisy siostry Anieli są proste i ta prostota jest ich największą zaletą. Zwykłe, dość tanie składniki dostępne w każdym, nawet najmniejszym sklepiku, żadnych skomplikowanych procedur i procesów, krótkie rzeczowe opisy czynności – wszystko to sprawia, że książka jest najlepszym poradnikiem kulinarnym w ofercie Wydawnictwa Salwator.


Wśród potraw nie znajdziemy wyszukanych, egzotycznych, dziwacznych rarytasów. W przeważającej części jest to kuchnia polska z niewielkimi modyfikacjami.


Te przepisy nie przerażą ani nie zniechęcą nikogo, nawet zupełnego debiutanta. Można je wykonać szybko, bez większego wysiłku, a przede wszystkim niewielkim kosztem. Nie potrzeba specjalnie się przygotowywać czy robić oddzielnej listy zakupów. Wszystkie składniki znajdziemy we własnej lodówce, szafce kuchennej lub osiedlowym spożywczaku.


Kuchnia siostry Anieli to kuchnia naszych babć i mam, zwykła, codzienna, z jakimś wykwintnym elementem od czasu do czasu. Jest doskonałą inspiracją dla tradycjonalistów bez pomysłu na obiad.


Co ważne, dla ułatwienia przepisy posegregowano w działy takie jak: ciastka i ciasta, dania mięsne, przekąski, zupy, surówki i sałatki. Książka ma niewielki, bardzo poręczny format, estetyczną twardą, odporną na kuchenne rewolty oprawę i kredowy papier, dość sztywny, mniej chłonny, a przez to trwalszy.

K.P.