A+ R A-


Janusz Poniewierski: Pascha z błogosławionym Janem Pawłem II

Pascha, czyli tajemnica śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, stała się dla Karola Wojtyły źródłem autentycznej i dojrzałej relacji z Bogiem – światłem oświecającym całe jego życie - aż do śmierci. Pisząc o niej w swym Testamencie, nazwał ją "ostatnim Przejściem".


Data śmierci Papieża (w czasie oktawy paschalnej, w wigilię święta Miłosierdzia), jak również termin jego beatyfikacji (w Niedzielę Białą 2011 roku) są w naszym przekonaniu szczególnym znakiem Opatrzności. Znakiem danym nam może po to właśnie, żebyśmy lepiej, głębiej przeżywali Paschę.

Ufamy, że pomogą nam w tym papieskie rozważania zawarte w tej książeczce, będącej czymś w rodzaju modlitewnego przewodnika po liturgii paschalnej i jej obrzędach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Założone w 1998 roku Wydawnictwo Salwator jest jednym z najpopularniejszych wydawnictw katolickich w Polsce. W przygotowywaniu oferty wydawniczej stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom czytelników, stąd też wśród publikacji znaleźć można zarówno teologiczną myśl Benedykta XVI, ks.Nadolskiego, ks.Tomasza Jelonka, ks. Edwarda Stańka czy ks.Andrzeja Zwolińskiego, ale również książki kucharskie znanej z telewizji siostry Anieli, poradniki z zakresu psychologii i duchowości, a nawet bajki dla dzieci. Wśród bestsellerów Wydawnictwa Salwator wymienić należy Modlitwę Ewangelią na każdy dzień, Leksykon papieży, Niechciany krzyż czy Anielską kuchnię siostry Anieli.
Dla osób dbających o swoje duchowe wnętrze Wydawnictwo Salwator wydaje książki i płyty CD wybitnych i cenionych autorów i rekolekcjonistów m.in.: ks. Krzysztofa Wonsa, Bruno Forte, Amadeo Cenciniego, Alessandro Pronzato, Anselma Grüna czy Henri J.M. Nouwena.