A+ R A-


Rozpoczęła się piesza pielgrzymka z Warszawy na Świętą Górę Grabarkę na święto Przemienienia Pańskiego - relacjonuje Prawosławna Parafia św. Jana Klimaka na warszawskiej Woli.

Więcej…

Izraelskie biuro turystyczne ogłosiło bardzo pozytywne dane. Wizyt w kraju było o 11% więcej niż przed rokiem.

Więcej…

Coraz częściej narzekamy na różne rzeczy, zabiegani wokół spraw czasami mało istotnych nie możemy złapać chwili na refleksję o sobie samym. O tym co nam dano, o to kim jesteśmy, o tym wreszcie- dokąd zmierzamy?

Więcej…

List Pasterski Episkopatu Polski z okazji II Tygodnia Wychowania
16-22 września 2012 roku

Więcej…

Po zakończeniu życia ziemskiego Niepokalana Matka Boża została z duszą i ciałem wyniesiona do chwały niebieskiej. Wniebowzięcie Maryi przypomina ludziom powołanie do chwały w niebie. W tym dniu w kościołach błogosławi się zioła i kwiaty. Prawdę o Wniebowzięciu NMP ogłosił jako dogmat wiary papież Pius XII 1 listopada 1950 r. w Konstytucji apostolskiej "Munificentissimus Deus":

Więcej…

Oto krótki materiał przedstawiająca życie św. Klary z Asyżu. Film powstał specjalnie na święto pięknej "roślinki" św. Franciszka (2010 r.).

Więcej…

"To, że pokarm jest niezbędny do podtrzymania życia, wie każdy kto choć raz był pozbawiony jedzenia i został zmuszony do postu. Pokarm jest nieodzownym elementem życia, stąd ludzie zwierzęta i wszelkie inne istnienie zabiega o to, by go nigdy nie zabrakło. Człowiek, który odczuwa głód nie potrafi zająć się czymkolwiek, doskwierający głód daje znać o sobie na każdym kroku. Jednak troszcząc się o pokarm doczesny nie możemy zapomnieć o pokarmie dającym życie wieczne.

Więcej…

Długo oczekiwany film o franciszkańskiej pustelni na Górze Polanowskiej już coraz bliżej. Brat Patefon, który jest za film odpowiedzialny, na początku lipca odwiedził pustelnię, dograł ostatnie zdjęcia i teraz zajmuje się ostatnim etapem przygotowania filmowej relacji.

Więcej…

Prezydent RP Bronisław Komorowski zaprosił papieża Benedykta XVI do złożenia wizyty w Polsce. W liście do Ojca Świętego Prezydent podkreślił, że Polacy z wdzięcznością i wzruszeniem wspominają pierwszą pielgrzymkę Benedykta XVI w 2006 roku.

Więcej…

Często możemy zauważyć podczas oglądania meczu piłkarskiego, żegnających się zawodników. Jak się okazuje, wielu piłkarzy jest przywiązanych do wiary.

Więcej…

Strona 1 z 19