A+ R A-


Boom turystyczny w Ziemi Świętej

Izraelskie biuro turystyczne ogłosiło bardzo pozytywne dane. Wizyt w kraju było o 11% więcej niż przed rokiem.


W 2012 roku Ziemia Święta doświadczyła wielkiego boomu turystycznego, szczególnie ze strony przyjeżdżających z Włoch. Należy jednak zauważyć, że informacje odnoszą się do turystyki w ogóle nie tylko do pielgrzymek, choć turystyka religijna jest najbardziej rozpowszechniona.
Zaskakujące jest jednak to, że to sierpień 2012 był rekordowym miesiącem, w którym 21 000 Włochów odwiedziło Izrael. To o 52% więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku. W okresie od stycznia do sierpnia zaś 107 000 Włochów wybrało się w taką podróż (11% więcej niż przed rokiem).

Dane te wpisują się w ogólny trend związany ze wzrostem wyjazdów do Izraela. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku 2,3 miliona turystów z całego świata odwiedziło Ziemię Świętą, co stanowi 7-procentowy wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.
Biorąc pod uwagę fakt, że szczyt przyjazdów rejestrowanych każdego roku przypada na okres Bożego Narodzenia, można spodziewać się, że w tym roku padnie rekord i liczba turystów po raz pierwszy w historii przekroczy 3,5 miliona.

Choć największy wzrost zainteresowania podróżą do Ziemi Świętej nastąpił ze strony Włochów, to jednak najwięcej turystów przyjechało tu ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

K.P.
Źródło:
vaticaninsider.lastampa.it