A+ R A-


Bronisław Komorowski zaprasza Benedykta XVI do Polski

Prezydent RP Bronisław Komorowski zaprosił papieża Benedykta XVI do złożenia wizyty w Polsce. W liście do Ojca Świętego Prezydent podkreślił, że Polacy z wdzięcznością i wzruszeniem wspominają pierwszą pielgrzymkę Benedykta XVI w 2006 roku.

„Będziemy zaszczyceni i szczęśliwi, mogąc ponownie podejmować Ojca Świętego w naszej Ojczyźnie, dzieląc się z Nim naszymi radościami i troskami” – napisał Bronisław Komorowski.

List został podpisany przez prezydenta Komorowskiego wczoraj, tj. 11 lipca. Minister Jacek Michałowski poinformował w rozmowie z KAI, że cały list zostanie opublikowany, gdy otrzyma go Ojciec Święty.


Przypominamy, że w październiku 2011 r. Konferencja Episkopatu Polski wystosowała list z zaproszeniem dla Ojca Świętego Benedykta XVI do złożenia wizyty w Polsce w 2015 r. z sugestią zorganizowania tu Światowych Dni Młodzieży oraz z okazji obchodów 1050-lecia chrztu Polski, które wówczas się rozpoczną. List do papieża sygnowany był w imieniu Konferencji Episkopatu Polski przez jej prezydium oraz kardynałów.

 
Źródło: prezydent.pl/KAI/fot. Lukasz Kaminski/KPRP