A+ R A-


Brytyjska królowa Elżbieta II odwiedziła niedawno małą katolicką parafię Enniskillen w Irlandii Północnej.

Więcej…

Palestyńczycy okrzyknęli piątkowe nadanie Bazylice Narodzenia Pańskiego, leżącej w Betlejem, na Zachodnim Brzegu Jordanu, statusu obiektu światowego dziedzictwa UNESCO za „historyczny dzień dla sprawiedliwości”.

Więcej…

Przywódca Kościoła katolickiego w Nigerii, abp John Onaiyekan z Abudży wzywa chrześcijan, by powstrzymali się od akcji odwetowych za falę ataków na świątynie.

Więcej…

Podczas VIII Międzynarodowej Konferencji AIDS w Rzymie watykański sekretarz stanu apelował, by leki stosowane w leczeniu poszkodowanych pacjentów w Afryce były dostępne bezpłatnie.

Więcej…

Kraje całego świata łączą się, by zapobiec włączeniu określeń wspierających aborcję do międzynarodowego dokumentu przygotowanego na ostatnim spotkaniu ONZ.

Więcej…

Ultimatum od dowódcy zbrojnej opozycji wojskowej sprawiło, że ponad 1000 chrześcijan uciekło z miasta położonego na zachodzie Syrii, Al-Kusajr.

Więcej…

Bieda w Hiszpanii

Julio Beamonte, dyrektor Caritasu w Madrycie ostrzega, że obecny poziom ubóstwa w Hiszpanii jest podobny temu, jakiego doświadczano po II wojnie światowej w Europie. Podczas konferencji prasowej 5 czerwca przedstawiciel powiedział, że kraj znajduje się w sytuacji ekonomicznej zbliżonej do tej sprzed 60 lat.

Więcej…

Arcybiskup Diarmuid Martin ma nadzieję, że Kongres będzie promował „pojednanie” i zainicjuje „odnowienie” w Kościele katolickim na tej wyspie, która bardzo ucierpiała z powodu skandalu z seksualnym wykorzystywaniem dzieci przez księży.

Więcej…

Miliony ludzi w regionie Sahelu w Afryce Zachodniej stoją w obliczu poważnych niedoborów żywności, które mogą być katastrofalne, jeśli międzynarodowa pomoc nie nadejdzie w najbliższych tygodniach, mówią przedstawiciele różnych w tym katolickich organizacji humanitarnych.

Więcej…

Podczas swojej wizyty apostolskiej  w Mediolanie, papież spotkał się z młodymi ludźmi, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania i tymi, którzy go niedawno otrzymali.

Więcej…

Strona 2 z 19