A+ R A-


Krajowa rada Przywódczej Konferencji Religijnych Kobiet stwierdziła, że ocena, która doprowadziła do nakazu Watykanu dotyczącego reformy organizacji „została oparta na nieuzasadnionych oskarżeniach i jest wynikiem błędnie przeprowadzonego procesu”.

Więcej…

Etap diecezjalny osiągnęła sprawa dotycząca uznania za świętą Rebeki Rocamory, hiszpańskiej katechetki, która zmarła w 1996 roku w wieku 20 lat po długiej chorobie. Była znana ze swojej niestrudzonej służby dla innych.

Więcej…

Samobójca-zamachowiec wjechał samochodem do chrześcijańskiego kościoła w północnej Nigerii i zdetonował wewnątrz ładunki wybuchowe. Spośród zgromadzonych na porannym nabożeństwie 15 osób zginęło, a wiele zostało rannych.

Więcej…

Czterej katoliccy studenci, którzy rozdawali ulotki promujące wolność religijną i ochronę życia zostali skazani. Organizacje pozarządowe protestują.

Więcej…

W Chinach wspólnota chrześcijańska obchodziła święto Zesłania Ducha Świętego. Wiele osób przyjęło po raz pierwszy sakramenty chrztu, bierzmowania i komunii. Ponad 3 500 wiernych uczestniczyło w uroczystej mszy w katolickiej wiosce Xiao Han Cun, w diecezji Tian Jinm.

Więcej…

Nowe badania sugerują, że można potwierdzić biblijną datę ukrzyżowania Jezusa.

Więcej…

Sąd w hiszpańskim mieście Palma nakazał lekarzowi i jego klinice zapewnienie finansowego wsparcia dziecku, które przeżyło aborcję. Pomoc ma być udzielana do 25. roku życia.

Więcej…

U palaczek, które korzystają z antykoncepcji hormonalnej – pigułek, plastrów czy też pierścieni - ryzyko zakrzepów i zawałów serca jest większe, wynika z danych hiszpańskiej Federacji Serca.

Więcej…

Lady Gaga przeciwstawiła się krytykom i państwowym cenzorom na Filipinach. Ostatniej nocy na koncercie w Manili 40 000 fanów wykrzyczało swoje poparcie dla jej twórczości.

Więcej…

Poruszająca historia Gianny Jessen zostanie zekranizowana.

Więcej…

Strona 3 z 19