A+ R A-


Coraz częściej praktykowane ciąże zastępcze mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, prowadzą do problemów etycznych i problemów z rozumieniem pojęcia rodziny, ostrzega założycielka organizacji bioetycznej.

Więcej…

Rzeczniczka organizacji „Prawo do życia” w Hiszpanii, Gador Joya powiedziała, że usunięcie finansowania aborcji z budżetu pozwoliłoby krajowi zaoszczędzić prawie 72 miliony dolarów. Według przedstawicielki te środki mogłyby być wykorzystane na kompleksowy plan macierzyński ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w „nieoczekiwanej ciąży”.

Więcej…

W poniedziałek, 14 maja w Rzymie rozpoczęła się trzydniowa międzynarodowa konferencja poświęcona Afryce, jej obecnym kontekstom, oczekiwaniom i potencjałowi.

Więcej…

Ojciec George Louis, greckokatolicki duchowny doznał ciężkiego ataku w historycznym centrum Qara, w prowincji Damaszku.

Więcej…

Światowy Kongres Rodzin potępił „bezduszną” grupę, która korzystając z kryzysu gospodarczego w Hiszpanii, tworzy w Walencji „akademię prostytucji”.

Więcej…

Zwolennicy eutanazji i aborcji chronicznie chorych płodów wykorzystują te same argumenty, które były używane przez nazistów do promowania programu eugeniki i masowej zagłady, donosi gazeta Watykanu.

Więcej…

Katolicki zakon żeński, który rzekomo w latach 60. zabrał mieszkającym w Nowej Gwinei rodzinom 10 dzieci, zaprzeczył jakoby zrobił to bez pozwolenia.

Więcej…

W Chinach w Wielkanoc ochrzczono 22 104 osoby, tak wynika z danych zebranych przez Centrum Studiów nad Wiarą w Hebei. Dane opublikowało Radio Watykańskie w przeddzień spotkania w Watykanie kardynałów i biskupów z komisji ds. Chin, powołanej przez papieża w 2007 roku.

Więcej…

Jest to druga najbardziej dochodowa działalność przestępcza po nielegalnym handlu bronią. Mowa o handlu ludźmi, czyli kupowaniu i sprzedawaniu kobiet, dzieci i mężczyzn w niewolę, zmuszaniu ich do pracy albo wykorzystywaniu do świadczenia usług seksualnych.

Więcej…

Matka klaryską

70-letnia wdowa, matka trójki dzieci i babcia pięciorga wnucząt złożyła uroczyste śluby i wstąpiła do kontemplacyjnego Zakonu Świętej Klary w Canals w Hiszpanii.

Więcej…

Strona 4 z 19