A+ R A-


W Kusayr, dużej wsi niedaleko Homs, na granicy z Libanem mniejszości etniczne i religijne takie jak alawici, chrześcijanie, szyici doświadczają przemocy i okrucieństw ze strony uzbrojonych grup sunnickich.

Więcej…

Caritas Mali twierdzi, że lokalne biuro organizacji w Gao, na północy kraju zostało zniszczone wraz z kościołem, po tym jak tuarescy rebelianci zajęli miasto podczas weekendu. Pomimo wojskowego zamachu stanu w zeszłym miesiącu i konfliktu na północy, Caritas nadal zapewnia potrzebną pomoc żywnościową reszcie kraju.

Więcej…

Według amerykańskiej organizacji konwersja z islamu na chrześcijaństwo jest przede wszystkim powszechna wśród młodych ludzi. Szczególnie popularne są wyznania protestanckie.

Więcej…

Ludność chrześcijańska jest przerażona. Brutalne ataki prowadzone przez grupy islamskich ekstremistów rosną w siłę dniem i nocą w Essa Nagri, jednym z przedmieść Karaczi. Na tym gęsto zaludnionym obszarze, w skrajnym ubóstwie i bez podstawowych środków żyje około 50 000 chrześcijan.

Więcej…

Katolicka organizacja charytatywna Caritas wezwała Unię Europejską do zapewnienia imigrantom możliwości sprowadzenia ich rodzin do krajów, w których żyją.

Więcej…

Holenderski Kościół zobowiązał się do pełnej współpracy przy dochodzeniu w sprawie kastrowania chłopców i młodych mężczyzn w katolickich instytucjach.

Więcej…

Chrześcijanie żyjący w Bustan Al Diwan i okolicy Hamideh w Hims, dobrowolnie opuścili domy i uciekli z powodu strachu. Wspólnota jezuitów w mieście poinformowała, że wierni nie zostali zmuszeni do takich działań przez islamską milicję.

Więcej…

W Europie notuje się coraz więcej przypadków nietolerancji i dyskryminacji wobec chrześcijan. Jednocześnie żywsze zainteresowanie sprawą ze strony mediów rzuca światło na poszczególne anonimowe jednostki, które cierpią z tego powodu. Dane te pochodzą z raportu OIDCE (Observatory on Intolerance and Discrimination Against Christians in Europe).

Więcej…

Co najmniej 10 nastolatków i młodych mężczyzn w wieku poniżej 21 lat wykastrowano chemicznie w latach 50. ubiegłego wieku, podobno po to, by wyplenić w nich homoseksualizm. Nieletni znajdowali się wówczas pod opieką Kościoła katolickiego w Holandii.

Więcej…

Smutek po ataku

Za pośrednictwem Radia Watykańskiego ksiądz Lombardi przekazał swoje kondolencje w związku ze śmiercią nauczyciela i trojga dzieci w żydowskiej szkole w Tuluzie.

Więcej…

Strona 6 z 19