A+ R A-


17 marca katolicy obchodzą wspomnienie liturgiczne św. Patryka, biskupa żyjącego na przełomie IV i V wieku, apostoła i patrona Irlandii.

Więcej…

Głód w Hiszpanii

Milion osób w Hiszpanii cierpi z powodu głodu. Zjawisko wydaje się być szczególnie dotkliwe wśród dzieci. Aby poradzić sobie z tym zagrożeniem religijne Stowarzyszenie Mensajeros de la Paz, założone przez ojca Angelo, przeznaczyło część swoich pomieszczeń w Madrycie na kuchnię dla  dzieci w wieku 2-14 lat z najuboższych rodzin.

Więcej…

Peruwiański doktor oskarżony o przewodzenie podziemiu aborcyjnemu w Barcelonie usłyszy 101 zarzutów dotyczących działalności przestępczej. Proces ma zacząć się 13 września. Eksperci twierdzą, że może potrwać nawet 3 miesiące.

Więcej…

Nowe dane Ministerstwa Zdrowia w Hiszpanii pokazują, że odkąd tzw. pigułki następnego dnia zostały udostępnione bez recepty, liczba aborcji w kraju wzrosła o 1,3%. Informacje przedstawił 8 marca Javier Fernandez-Lasquetty, doradca ds. zdrowia wspólnoty autonomicznej Madrytu.

Więcej…

Sumienie położnej

Dwie katolickie położne ze Szkocji, które sprzeciwiały się uczestnictwu w procedurach aborcyjnych, przegrały batalię prawną.

Więcej…

Brazaville, stolica administracyjna i finansowa Konga doświadczyła w niedzielę pięciu potężnych wybuchów. Były one wywołane pożarem w państwowym arsenale armii w dzielnicy Mpila. Niektórzy myśleli, że eksplozje zapowiadają początek nowej wojny.

Więcej…

4 marca 13 krajów europejskich przyłączyło się do European Sunday Alliance, składającego się z różnego rodzaju związków, stowarzyszeń społecznych i obywatelskich, wspólnot katolickich, protestanckich i prawosławnych. Wszyscy razem chcieli podkreślić wyjątkową, fundamentalną wartość niedzieli.

Więcej…

Zwolennicy małżeństw homoseksualnych uważają, że jedynym, czego dzieci naprawdę potrzebują jest miłość. Na podstawie tego założenia wysnuwają wniosek, że wzrastanie wśród „rodziców” tej samej płci jest równie dobre, co wychowywanie przez parę heteroseksualną. Niestety ta teza, jak i wszystko, co z niej wynika jest fałszem. Bo miłość to nie wszystko!

Więcej…

Około 400 grup w Hiszpanii zamierza wspólnie wspierać demonstracje pro-life zaplanowaną na 24 marca w centrum Madrytu.

Więcej…

Wielki Post to odpowiedni czas na modlitwę, zadumę, braterstwo i dzielenie się z bliźnim. Właśnie dlatego wenezuelski oddział Caritas przedstawił swoją kampanię na ten okres. 32. edycja akcji przeprowadzana jest pod hasłem „Wenezuela wolna od przemocy w 100%”. Kościół pragnie w ten sposób zwrócić uwagę wiernych na niektóre kwestie i problemy dotykające ogółu tamtejszego społeczeństwa. Poradzenie sobie z nimi leży w interesie wszystkich.

Więcej…

Strona 7 z 19