A+ R A-


Pozostałości grubych kamiennych ścian odkryto niedawno na szczycie pewnego wzgórza w Izraelu – gdzie jak mówi tradycja, został pochowany Jonasz. Ślady wskazują, że miejsce to było zamieszkane w czasach proroka, czyli około 3000 lat temu.

Więcej…

Według danych opublikowanych przez władze Madagaskaru co najmniej 200 000 osób zostało poszkodowanych w wyniku przejścia cyklonu Giovanna 13 lutego.

Więcej…

Tasmania jest na dobrej drodze, by stać się pierwszym stanem Australii, który zalegalizuje eutanazję.

Więcej…

Nuncjusz apostolski w Syrii, abp Mario Zenari w rozmowie dla Radia Watykańskiego mówił o nieustających aktach przemocy w kraju, szczególnie w mieście Hims.

Więcej…

Kamran Michael, katolicki polityk, aktywny członek Pakistańskiej Ligii Muzułmańskiej Nawaz będzie pierwszym chrześcijańskim senatorem w historii kraju.

Więcej…

Aborcja z automatu

Na Shippensburg University of Pennsylvania studentki, które podczas sobotniej zakrapianej alkoholem imprezy zdecydowały się na przygodny seks, z początkiem nowego tygodnia mogą pozbyć się dopiero co poczętego dziecka. Wystarczy tylko udać się do automatu.

Więcej…

„Natura jest nieskończenie podzielonym Bogiem” – Friedrich Schiller.

Więcej…

Kościół katolicki wciąż naucza, że intymność między kobietą a mężczyzną jest zarezerwowana dla małżeństw. Tę naukę znajdziemy w Księdze Rodzaju.

Więcej…

Opętana raperka?

Podczas uroczystości rozdania nagród Grammy drwiny widzów wywołała swoim występem Nicki Minaj. Artystka sparodiowała katolickie obrzędy spowiedzi i odprawiania egzorcyzmów.

Więcej…

Znaczenie młodzieńczych i przedmałżeńskich doświadczeń seksualnych dla późniejszego pożycia małżeńskiego i ryzyka rozwodu było omawiane szeroko. Mniej zajmowano się kwestią wpływu takich stosunków na późniejszy dobrobyt materialny czy stan zdrowia.

Więcej…

Strona 8 z 19