A+ R A-


Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką uczestniczyli w niedzielę 23 lutego br. w nabożeństwie żałobnym w cerkwi p.w. Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy w Warszawie. Para Prezydencka zapaliła świeczkę w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie oraz ofiar poległych na kijowskim Majdanie.

Więcej…

W niedzielę 17 listopada 2013 roku odbyły się lubelskie obchody 75. rocznicy akcji burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu w 1938 r.

Więcej…

Tegorocznym gospodarzem XV Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek w województwie wielkopolskim była Środa Wielkopolska. Uroczystości miały miejsce 25 sierpnia 2013 r.

Więcej…

Do Bogurodzicy, na Jasną Górę rolnicy z całej Polski, przynieśli dożynkowe wieńce, chleb, owoce, warzywa, miód i kwiaty by podziękować za tegoroczne plony oraz by przez jej ręce prosić o błogosławieństwo na nowe siewy i zbiory.

Więcej…

Prezentujemy zaproszenie na Dożynki Jasnogórskie oraz Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników do Matki Bożej na Jasną Górę.

Więcej…

Ceremonia otwarcia 28. Światowych Dni Młodzieży odbyła się bez wątpienia w prawdziwie brazylijskim karnawałowym stylu – relacjonuje Watykańska Agencja Prasowa. Uroczystość miała miejsce we wtorkowy wieczór (23 lipca) w Rio de Janeiro.

Więcej…

Co najmniej 204 mieszkańców zamordowanych w najbardziej okrutny sposób, w tym 53 kobiety i 48 dzieci, doszczętnie spalona wieś, kilkanaście osób wywiezionych do KL Auschwitz – 12 i 13 lipca 1943 roku niemieckie oddziały żandarmerii dokonały bestialskiej zbrodni na mieszkańcach położonej nieopodal Suchedniowa, otoczonej lasami, wsi Michniów (województwo świętokrzyskie, powiat skarżyski).

Więcej…

Już po raz 11. w czasie wielkiego odpustu, w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, 6 lipca małopolscy leśnicy, myśliwi i pracownicy parków krajobrazowych pielgrzymowali do cudownego obrazu na Lipowym Wzgórzu, aby podziękować za miniony rok.

Więcej…

Jak podało Watykańskie Radio, dziennikarze zaznajamiający się w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej z pierwszą encykliką papieża Franciszka - "Lumen fidei" czyli "Wiara jest światłem" – zostali zaskoczeni przez dyrektora Biura Federico Lombardiego, który zaprosił ich na drugie tego dnia ogłoszenie: papież Franciszek zatwierdził dzisiaj kanonizację dwóch swoich poprzedników: błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Więcej…

We wtorek 2 lipca wyruszyła Pielgrzymka piesza rolników spod Sanktuarium Królowej Pokoju w Otyniu. Pierwszy trudny etap do Sławy liczył 42 km.

Więcej…

Strona 1 z 67