A+ R A-


28. Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte

Ceremonia otwarcia 28. Światowych Dni Młodzieży odbyła się bez wątpienia w prawdziwie brazylijskim karnawałowym stylu – relacjonuje Watykańska Agencja Prasowa. Uroczystość miała miejsce we wtorkowy wieczór (23 lipca) w Rio de Janeiro.


Wszystkie charakterystyczne elementy brazylijskiej duszy tam były: od scenerii plaży Copacabana, jednej z najsłynniejszych na świecie, po występ chóru "Coral Carioca JMJ", składającego się z setki młodych artystów; od modlitwy, często przechodzącej w harmonijną melodię pieśni składającej się z wielu języków, do rytmicznej fali setek flag podniesionych przy świetle latarni rozstawionych do oświetlenia tej zimowej nocy w Rio.

W mszy wzięło udział pół miliona młodych ludzi, a została odprawiona przez abp. Tempeste na plaży w Rio. Papież Franciszek śledził ceremonię poprzez obrazy transmitowane na cały świat. Ojciec Święty za pomocą portalu społecznościowego tweeter napisał: „Kościół jest młody, jak każdy może zobaczyć na Światowych Dniach Młodzieży. Niech Pan zawsze czyni nas wszystkich młodymi w sercach”. Dodał również: „Drodzy młodzi przyjaciele, Chrystus ma do was zaufanie i powierza wam swoją misję: Idźcie i nauczajcie”.

Arcybiskup Tempesta dodał, że Światowe Dni Młodzieży szczególnie podważają „rzeczywiste i konkretne obowiązki świata dorosłych”. Kardynał Bertone, Sekretarz Stanu, podczas ceremonii prezentacji medalu upamiętniającego wizytę, powtórzył: „To właśnie dlatego, że wszyscy chcemy lepszego świata, musimy skupić się na młodych ludziach”, powtórzył”.

Ojciec Święty - w związku z dniem wolnym od publicznych obowiązków – wczoraj był w mieście Aparecida, gdzie odprawił mszę w sanktuarium maryjnym i poświęcił swój pontyfikat Maryi Dziewicy. Wieczorem odwiedził szpital pod wezwaniem św Franciszka z Asyżu, który specjalizuje się w leczeniu narkomanów i alkoholików, a także zapewnia pomoc i bezpłatną opiekę medyczną osobom dotkniętym ubóstwem.

MCK / rolnicy.com
Źródło:
News.va