A+ R A-


Rzecznik Watykanu poinformował w sobotę, że najbliższe konklawe, na którym zostanie wybrany następca papieża Benedykta XVI może zostać zwołane szybciej niż przypuszczano.

Więcej…

Komisja kardynałów powołała nowego przewodniczącego rady nadzorczej Banku Watykańskiego, czyli Instytutu Dzieł Religijnych. Nowym szefem będzie 54-letni niemiecki prawnik, Ernst von Freyberg.

Więcej…

Ładunek w katedrze

Policjanci w Madrycie skutecznie rozbroili ładunek wybuchowy, który został odkryty w konfesjonale w katedrze w Almudena w dniu 7 lutego.

Więcej…

Informacje donoszące, jakoby niemiecki kardynał Meisner miał przyzwolić na stosowanie tzw. „pigułek po” przez ofiary gwałtu są wynikiem manipulowania jego słowami i dostarczenia mu nieprawdziwych informacji przez naukowców, uważa doktor Jose Maria Simon Castellvi, prezes Światowej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Medycznych.

Więcej…

„Mój brat ma nadzieję na bardziej spokojną starość”, powiedział Georg Ratzinger, brat papieża Benedykta XVI w swoim oświadczeniu dla niemieckiego tygodnika „Die Welt”, komentując wiadomość o abdykacji. Przyznał też, że wiedział o decyzji od kilku miesięcy.

Więcej…

Biskup Lozanny, Genewy i Fryburga Charles Morerod podpisał dekret zakazujący kapłanom Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X korzystania z kaplic w jego diecezji. Podkreślił również, że lefebryści są objęci suspensą a divinis.

Więcej…

W najbliższą sobotę odwiedzający Watykan będą mieli rzadką okazję zobaczyć przedstawicieli jednego z najstarszych zakonów w Kościele, Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników św. Jana, z Jerozolimy, z Rodos i z Malty w pełnych regaliach podczas uroczystej procesji do grobu św. Piotra.

Więcej…

Ponad 6 wieków od momentu założenia przez papieża Mikołaja V Biblioteka Watykańska udostępnia swoje zbiory online.

Więcej…

Kardynał Joseph Ratzinger, prefekt Kongregacji Nauki Wiary został wybrany następcą Jana Pawła II 19 kwietnia 2005 roku. W dniu 24 kwietnia na Placu św. Piotra odprawił mszę świętą inaugurującą pontyfikat, podczas której otrzymał paliusz i Pierścień Rybaka, a 7 maja dokonał ingresu do bazyliki św. Jana na Lateranie.

Więcej…

Na zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej, ks. Federico Lombardi, rzecznik Watykanu powiedział, że decyzja papieża o abdykacji nie została podjęta pod wpływem chwili. Podkreślił też, że jest to wolny, świadomy i dojrzały wybór, a Benedykt XVI zdaje sobie sprawę z powagi wydarzenia dla życia całego Kościoła.

Więcej…

Strona 10 z 67