A+ R A-


W szczególnym miejscu, przed obeliskiem ze słowami bł. Emiliana Kowcza, który znajduje się na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, modlili się wspólnie o polsko-ukraińskie pojednanie i przebaczenie biskupi rzymskokatoliccy i greckokatoliccy ze Zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Abp Świętosławem Szewczukiem i metropolitą lubelskim Abp Stanisławem Budzikiem na czele. We wspólnym spotkaniu modlitewnym uczestniczyli wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc oraz konsul generalny Ukrainy w Lublinie Iwan Hrycak.

Więcej…

Dzisiaj rano gazeta Corriere della Sera podała, że do rzymskiego aresztu trafiły trzy osoby w związku z dochodzeniem tamtejszej prokuratury w sprawie nielegalnych działań w Instytucie Dzieł Religijnych (wł. Istituto per le Opere di Religione, IOR).

Więcej…

Źródła w Watykanie potwierdzają, że nowa Komisja Papieska, która ma doradzać Ojcu Świętemu w kwestii Instytutu Dzieł Religijnych (wł. Istituto per le Opere di Religione, IOR), zwykle zwanego potocznie "bankiem watykańskim", powstała na wyraźnie życzenie papieża Franciszka.

Więcej…

„Pieniądze, polityka i gospodarka muszą służyć, a nie rządzić. Muszą służyć ludziom i promować etykę prawdy” - słowa te to przesłanie listu papieża Franciszka do premiera Wielkiej Brytanii w przededniu szczytu państw G8.

Więcej…

Arcybiskupi i biskupi z całej Polski, z nuncjuszem apostolskim ks. abp. Celestino Migliore oraz ks. abp. Józefem Michalikiem, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, przybyli na uroczystości jubileuszowe ks. biskupa ordynariusza diecezji kieleckiej Kazimierza Ryczana. W nabożeństwie, które odbyło się w sobotę, 15 czerwca, w bazylice katedralnej w Kielcach uczestniczył również Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Więcej…

W dniach 11-12 czerwca br. w siedzibie Caritas Polska w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Dyrektorów Caritas w Polsce. Gościem honorowym spotkania była prof. dr hab. Irena LIPOWICZ, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Więcej…

Papież Franciszek ujawnił, że nigdy nie chciał zostać papieżem i że mieszka w watykańskim hotelu, aby zachować „zdrowie psychiczne” - wynika z informacji Australijskiej Agencji Prasowej (AAP).

Więcej…

W dniach 1-2 czerwca 2013 r. w Chełmie odbyły się uroczystości liturgiczne z okazji święta św. Męczenników Chełmskich i Podlaskich. Tegoroczne obchody tego święta miały szczególny charakter, gdyż w tym roku mija dziesięć lat od ich kanonizacji przez Kościół Prawosławny w Polsce. Uroczystościom przewodniczyli arcybiskup lubelski i chełmski Abel oraz biskup gorlicki Paisjusz.

Więcej…

W Światowym Dniu Środowiska (ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i obchodzonym w dniu 5 czerwca) papież Franciszek powiedział, że należy pilnie skupić się na ludziach, a nie tylko na naturze.

Więcej…

Już jutro, czyli w czwartek 30 maja w Kościele Katolickim obchodzona będzie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Bożego Ciała.

Więcej…

Strona 2 z 67