A+ R A-


Już po raz 21. odbyła się Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich. Spotkanie w Licheniu połączone zostało z dwudniową konferencją „Wiejska Polska”, podczas której debatowano między innymi o programie Leader, funduszach sołeckich oraz rozwoju lokalnym i funduszach UE.

Więcej…

Bieżący rok jest 1150 rocznicą misji świętych równych apostołom braci Cyryla i Metodego. Dzięki ich apostolskiej misji również nasze tereny zostały uświęcone światłością Ewangelii Chrystusowej.

Więcej…

Kardynał, który w 2005 roku zaprojektował herb papieski Benedykta XVI, twierdzi, że teraz po abdykacji potrzebuje on nowego symbolu.

Więcej…

Jedna kobieta zmarła a ponad 40 osób zostało poważnie rannych podczas wybuchu bomby w katolickim kościele w Aruszy, w północnej Tanzanii. Do zdarzenia doszło we wtorek 7 maja.

Więcej…

Na zakończenie niedzielnej mszy świętej 5 maja papież Franciszek zapewnił, że wszyscy, którzy cierpieli i cierpią z powodu przemocy są obecni w jego modlitwach.

Więcej…

2 maja Benedykt XVI powrócił do Watykanu z letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo w pobliżu Rzymu. Mieszkał tam tymczasowo od dnia abdykacji.

Więcej…

Franciszek przejął po Benedykcie XVI 3,3 miliona obserwatorów na papieskim koncie na Twitterze. Od momentu wyboru codziennie zyskiwał średnio kolejnych 60 000.

Więcej…

Papieską intencją ogólną na miesiąc maj jest, by odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwości kierowali się zawsze uczciwością i prawym sumieniem.

Więcej…

W dniu święta Gwardii Szwajcarskiej 35 rekrutów złożyło uroczystą przysięgę. Podczas prywatnej audiencji Ojciec Święty powiedział, że członkowie formacji mają doskonałą okazję do pogłębienia swojej wiedzy o Chrystusie.

Więcej…

Wznowiono dialog anglikańsko-katolicki. W ostatnim tygodniu kwietnia zespół przedstawicieli obu wyznań - ekspertów do spraw ekumenizmu spotkał się w brazylijskim mieście Rio de Janeiro. Rozmowy trwały od 30 kwietnia do 6 maja.

Więcej…

Strona 3 z 67