A+ R A-


Największym zagrożeniem dla kapłanów jest pokusa, by być bardziej zagłębionym w sprawach świata niż Ewangelii, stwierdza papież w niedawno przetłumaczonej na angielski książce.

Więcej…

Podczas specjalnej mszy świętej zorganizowanej w niedzielę, 28 kwietnia w ramach Roku Wiary papież Franciszek udzielił sakramentu bierzmowania 44 osobom przybyłym z całego świata.

Więcej…

W dniu wczorajszym (niedziela 5 maja) wyznawcy prawosławia świętowali Paschę, czyli uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest ona obchodzona w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca i po zakończeniu paschy żydowskiej.

Więcej…

Papież Franciszek przesłał kondolencje, zaoferował swoje modlitwy i wezwał do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, po tragicznym zawaleniu się fabryki w Bangladeszu. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 350 osób.

Więcej…

4 półnagie feministki w ramach protestu zaatakowały arcybiskupa Mechelen-Brukseli, prymasa Belgii, Andre-Joseph Leonarda podczas niedawnej konferencji na temat wolności słowa.

Więcej…

Podróż do Brazylii będzie jedyną zagraniczną wyprawą papieża Franciszka w tym roku. Takie oświadczenie wydał ks. Federico Lombardi, dyrektor biura prasowego Watykanu w środę, 24 kwietnia popołudniu.

Więcej…

Hiszpańska organizacja zajmująca się prawami obywatelskimi rozpoczęła kampanię zmierzającą do usunięcia gry komputerowej bazującej na nadużyciach seksualnych osób duchownych, w której postać papieża koordynuje proceder i stara się uniknąć schwytania przez reporterów.

Więcej…

Grupa co najmniej 14 900 francuskich merów przyznaje, że będzie odmawiać udzielania ślubu parom homoseksualnym, nawet jeśli rząd zalegalizuje taką praktykę.

Więcej…

Ks. Giovanni La Manna, dyrektor Astalli Center, jezuickiego ośrodka dla nielegalnych uchodźców wyznał, że 7 kwietnia zadzwonił do niego osobiście papież Franciszek i powiedział, że pragnie odwiedzić placówkę.Centrum działające w ramach Jezuickiej Służby na Rzecz Uchodźców oferuje bezpłatną opiekę medyczną, poradnictwo psychologiczne, doradztwo prawne, pomoc edukacyjną, wyżywienie, prysznice i pralnię. Nielegalni uchodźcy mogą korzystać z tych usług bez obawy o bycie zidentyfikowanym i deportowanym. Wszystko odbywa się na mocy umowy między jezuitami a władzami Rzymu.

Większość imigrantów w ośrodku to muzułmanie, uchodźcy z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki. Ich historie są naprawdę tragiczne. Wielu uciekło z powodów politycznych lub religijnych, ponieważ ich życie było zagrożone.

„Jest tu też sporo kobiet, które uciekły ponieważ ich rodziny zmuszały je do małżeństwa z kimś, kogo nie kochały”, mówi ks. La Manna.

Pomoc oferowana jest w ośrodku uchodźcom bez względu na rasę, język czy wyznanie. „Dla nas to ludzie, którzy zasługują na opiekę i pomoc”, podkreśla dyrektor.

Jezuicka Służba na Rzecz Uchodźców istnieje od 1980 roku. Pomaga ludziom w potrzebie na całym świecie. Do Astalli Center w Rzymie zgłasza się dziennie około 400 osób.

K.P.
Źródło:
www.catholicnewsagency.com

 

23 kwietnia przypada uroczystość św. Jerzego. W tym dniu pracownicy watykańscy mają wolne, by mogli świętować imieniny papieża, dawnego kardynała Jorge (Jerzego) Bergoglio.

Więcej…

Strona 4 z 67