A+ R A-


Papież Franciszek zaapelował o solidarność z poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi, które we wtorek po południu nawiedziło Iran i Pakistan.

Więcej…

16 kwietnia w godzinach porannych papież Franciszek zatelefonował z życzeniami urodzinowymi do Benedykta XVI, który w tym dniu skończył 86 lat.

Więcej…

W poniedziałek rano Ojciec Święty spotkał się z łacińskim patriarchą Jerozolimy, arcybiskupem Fouadem Twalem oraz oficjalną delegacją patriarchatu.

Więcej…

11 kwietnia papież Franciszek powiedział zgromadzonym w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego członkom Papieskiej Fundacji ze Stanów Zjednoczonych, że ich składki pomagają walczyć z wieloma formami materialnego i duchowego ubóstwa obecnymi na całym świecie.

Więcej…

W odpowiedzi na sugestie, które pojawiły się jeszcze w trakcie rozmów poprzedzających konklawe, papież Franciszek wyznaczył ośmiu kardynałów – doradców. Mają oni pomóc mu w zarządzaniu Kościołem i w przeprowadzeniu reformy Kurii.

Więcej…

Stolica Apostolska ogłosiła, że Papieska Rada Cor Unum w imieniu Ojca Świętego dokonała darowizny 50 000 dolarów na pomoc doraźną archidiecezji La Plata w Argentynie, by wesprzeć ludzi dotkniętych przez powodzie, które nawiedziły region na początku kwietnia.

Więcej…

Papież Franciszek zatwierdził podjęty przez Benedykta XVI proces dotyczący przypadków molestowania seksualnego przez księży.

Więcej…

6 kwietnia rano papież Franciszek dokonał pierwszego oficjalnego mianowania w obrębie Kurii Rzymskiej, wybierając na stanowisko sekretarza Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego swojego przyjaciela, franciszkanina, ojca Jose Rodrigueza Carballo. Wyniósł go też do rangi biskupa tytularnego Belcastro.

Więcej…

Misyjna agencja Asia News doniosła o krwawym zabójstwie rektora seminarium duchownego w Bangalore, w Indiach w Poniedziałek Wielkanocny.

Więcej…

Dwie wiodące gazety argentyńskie doniosły ostatnio, że papież Franciszek odwiedzi kraj w pierwszej połowie grudnia tego roku. Jednak rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi powiedział, że jedyną potwierdzoną dotychczas podróżą Ojca Świętego jest lipcowa wizyta w Rio de Janeiro związana ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Więcej…

Strona 5 z 67