A+ R A-


Ogólną intencją modlitewną papieża na kwiecień jest: „By publiczne wyznanie wiary i modlitwa były dla wiernych źródłem życia”.

Więcej…

We wtorek wieczorem, w ósmą rocznicę śmierci błogosławionego Jana Pawła II papież Franciszek złożył prywatną wizytę przy grobie Karola Wojtyły.

Więcej…

Zaledwie około połowa Brytyjczyków ufa duchownym i wierzy, że mówią prawdę. Podobny odsetek uważa, że Kościół anglikański źle wypełnia swoją rolę, jeśli chodzi o moralne przywództwo.

Więcej…

W Wielki Czwartek papież Franciszek obmył nogi dwunastu więźniom z ośrodka dla młodocianych przestępców, Casal del Marmo w Rzymie. Wśród nich byli także muzułmanie i dziewczęta.

Więcej…

Dążąc do większej przejrzystości w samym sercu Kościoła katolickiego, papież Franciszek rozważa rozwiązanie banku watykańskiego. Instytucja ta stała się jakiś czas temu obiektem skandalu wywołanego zarzutem prania brudnych pieniędzy.

Więcej…

Papież Franciszek odprawił mszę świętą podczas swojej pierwszej Niedzieli Palmowej w Watykanie. Dziesiątki tysięcy pielgrzymów wypełniły plac św. Piotra, by celebrować początek Wielkiego Tygodnia.

Więcej…

W sobotę 23 marca po raz pierwszy od czasu wyboru papież Franciszek spotkał się z Benedyktem XVI. Była to historyczna wizyta, która przebiegła w braterskiej atmosferze.

Więcej…

Około 250 pielgrzymów w różnym wieku i z różnych środowisk w Wielkiej Brytanii spędzi Wielki Tydzień, niosąc drewniany krzyż naturalnej wielkości do historycznego sanktuarium Matki Bożej z Walsingham.

Więcej…

Prostota papieża

Rano 22 marca w kaplicy w Domu św. Marty papież Franciszek odprawił krótką mszę dla woźnych i ogrodników z Watykanu. Podczas celebracji obecne były również siostry z trzech wspólnot zakonnych.

Więcej…

Papież Franciszek zaprosił dyplomatów akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej, by przyłączyli się do niego w zwalczaniu zarówno materialnego jak i duchowego ubóstwa, które przyczynia się do braku pokoju na świecie.

Więcej…

Strona 6 z 67