A+ R A-


„Policja dla Jana Pawła II” to publikacja, która ukazała się w maju br. z okazji beatyfikacji Ojca Świętego nakładem Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Znajdują się tam wspomnienia policjantów o Janie Pawle II i fotografie przedstawiające spotkania policjantów z papieżem.

Więcej…

Fot: sxc.huDnia 30 kwietnia 2011 roku w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Gułowskiej w gminie Adamów powiat łukowski odbyła się pielgrzymka strażaków. Pielgrzymka była darem strażaków za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II.

Więcej…

Fot: sxc.huRajd Motocyklowy 2011 „Z ziemi włoskiej do Polski” zakończył się w niedzielę, 22 maja na Jasnej Górze. Uwieńczeniem tej ponad dwutygodniowej drogi szlakiem Legionów Dąbrowskiego był Apel Jasnogórski pod przewodnictwem ks. Jana Zalewskiego, jednego z głównych organizatorów rajdu.

Więcej…

Fot: sxc.huWakacje zbliżają się wielkimi krokami. To najwyższy czas, aby zacząć planować kierunek wyjazdu. Morze, góry, jeziora? A może coraz popularniejsze podróże do miejsc świętych? Odwiedzają je osoby poszukujące nie tylko fizycznego odpoczynku, ale też duchowej odnowy. Które miejsce odwiedzić najpierw? Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, a może klasztor zakonu paulinów na Jasnej Górze? Wybrać się na indywidualną wycieczkę, w duecie czy w większej ilości osób? Na te pytania pomoże odpowiedzieć portal Znajomapolonia.com.

Więcej…

Fot: sxc.hu"Od 2005 roku, kiedy oznaczono w Polsce pierwszy szlak pielgrzymkowy do Św. Jakuba w Santiago de Compostella w Polsce przybyło ponad 2200 km nowych szlaków, a kolejne 1600 km czeka na oznaczenie w najbliższym czasie." - mówił poseł PiS do PE Konrad Szymański podczas dzisiejszej prezentacji na forum Parlamentarnej Grupy Św. Jakuba w PE, która zajmuje się promocją dróg pielgrzymkowych do Santiago.

Więcej…

foto:wikipedia commonsOd 30 czerwca 2010 roku funkcję Nuncjusza Apostolskiego w Polsce pełni arcybiskup Celestino Migliore, mianowany przez papieża Benedykta XVI. Dnia 18 maja 2011 roku arcybiskup, w odpowiedzi na zaproszenie arcybiskupa Życińskiego (metropolity lubelskiego), przybył do Lublina, by swoją obecnością uświetnić obchody 91 rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Więcej…

Fot: sxc.huZawód księdza jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych w naszym kraju, a wiele nieporozumień dotyczy pracy księży, ich kształcenia i wynagradzania.

Więcej…

foto: Catholic News AgencyKult relikwii zdaje się nie tylko nie zamierać w dzisiejszych czasach, ale być coraz silniejszym głównie przez ostatnią beatyfikację  papieża Polaka Jana Pawła II.

Więcej…

Fot: sxc.huWobec aresztowań, które dotknęły w ostatnich dniach 216 chińskich chrześcijan, poseł PiS do PE Konrad Szymański przekazał interpelację do Wysokiej Przedstawiciel ds. Polityki Zagranicznej UE Catherine Ashton oraz wniosek o debatę w Parlamencie Europejskim.

Więcej…

Dawniej na wsi kieleckiej wierzono, że płachty, na których święcono wielkanocne pokarmy, chronią od piorunów. Wielka Niedziela była największym świętem, a Wielki Poniedziałek przepełniony był żartami.

Więcej…

Strona 67 z 67