A+ R A-


Watykan Franciszka

Włoski dziennik „La Stampa” sugeruje, że atmosfera wśród urzędników watykańskich staje się coraz bardziej nerwowa. Idąc za przykładem nowego papieża, muszą skłonić się w stronę skromniejszego stylu życia. Podobno już rezygnują z korzystania z luksusowych aut, a do poruszania się po Rzymie, wybierają taksówki.

Więcej…

Pierścień Rybaka, który papież Franciszek otrzymał podczas mszy inauguracyjnej przedstawia św. Piotra z kluczami zarzucającego sieć. Jest to tradycyjny symbol papieskiej władzy w Kościele powszechnym.

Więcej…

Różnice między papieżem Franciszkiem, a jego poprzednikiem Benedyktem XVI dały się zauważyć jeszcze wyraźniej w piątek podczas spotkania z kolegium kardynalskim.

Więcej…

W poniedziałek 18 marca rano papież Franciszek zdecydował, że zachowa dewizę i herb, jakimi posługiwał się jako arcybiskup Buenos Aires.

Więcej…

Prezydent Argentyny, Cristina Kirchner zwróciła się do rodaka, papieża Franciszka o mediację w sporze z Wielką Brytanią o Falklandy.

Więcej…

Książka zawierająca ponad 50 000 dowodów wdzięczności dla papieża-emeryta Benedykta XVI została dostarczona nuncjuszowi apostolskiemu w Hiszpanii, arcybiskupowi Renzo Fratini, który ma ją przesłać Josephowi Ratzingerowi.

Więcej…

Odmiennie niż podczas poprzedniego konklawe, nowy papież miał szansę na adorację Najświętszego Sakramentu zanim pojawił się na centralnym balkonie Bazyliki św. Piotra.

Więcej…

Kardynałowie planują poprosić papieża Franciszka, by w swoim przemówieniu inauguracyjnym złożył obietnicę, że swój urząd będzie sprawował dożywotnio. Duchowni wierzą, że abdykacja Benedykta XVI zdestabilizowała Kościół katolicki.

Więcej…

Człowiek, który gotuje dla siebie, korzysta z transportu publicznego zamiast z luksusowych limuzyn, prosty pasterz – oto nowy papież Franciszek. Ojciec Jorge, bo tak nazywali go wierni w Buenos Aires, został wybrany na biskupa Rzymu 13 marca 2013 roku, w piątym głosowaniu, podczas drugiego dnia konklawe. Biały dym obwieszczający radosną nowinę pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską o 19:06.

Więcej…

Od czasu konklawe w 2005 roku dla lepszego odróżnienia koloru dymu oprócz tradycyjnego pieca, w którym palone są głosy kardynałów, używane jest dodatkowe urządzenie.

Więcej…

Strona 7 z 67