A+ R A-


W ramach przygotowań do konklawe kardynałowie domagali się szczegółowych informacji na temat skandalu Vatileaks.

Więcej…

Podczas ostatniego spotkania przed rozpoczęciem konklawe kolegium kardynałów usłyszało sprawozdanie na temat banku watykańskiego.

Więcej…

W poniedziałkowe popołudnie 90 osób, które w różny sposób pomagają organizować konklawe, złożyło przysięgę na dochowanie tajemnicy i zachowanie w sekrecie wszystkiego, co dotyczy tego niezwykłego wydarzenia.

Więcej…

Watykańscy obserwatorzy twierdzą, że nie ma zdecydowanego faworyta zbliżającego się konklawe.

Więcej…

Program konklawe

Po pięciu dniach spotkań kolegium kardynałów ustaliło, że konklawe rozpocznie się już jutro, czyli we wtorek 12 marca.

Więcej…

Kardynał O'Brien przyznał się w oświadczeniu do niewłaściwych zachowań seksualnych, przeprosił za swoje zachowanie i poprosił o przebaczenie tych, których uraził.

Więcej…

Wydany 25 lutego przez papieża Benedykta XVI list o charakterze dekretu (motu proprio) zatytułowany „Normas nonnullas” wprowadza istotne zmiany prawa kościelnego, szczególnie w perspektywie zbliżającego się konklawe.

Więcej…

W odpowiedzi na liczne pytania, o to co stanie się z papieskim kontem @pontifex na Twitterze po abdykacji, ks. Paul Tighe, sekretarz Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu wydał oświadczenie.

Więcej…

Zanim ustąpił, papież Benedykt XVI przyjął rezygnację kardynała Keitha P. O'Briena. Duchowny zapowiedział, że nie będzie uczestniczył w konklawe.

Więcej…

Kardynał Tarcisio Bertone zapieczętował wejście do papieskich apartamentów 28 lutego o 20:00, oznaczając tym samym początek sede vacante. Sekretarz stanu kieruje Kamerą Apostolską – dykasterią administrującą dobrami i prawami doczesnymi Stolicy Apostolskiej jako kardynał kamerling.

Więcej…

Strona 8 z 67