A+ R A-


Mężczyzna przebrany w szaty kościelne został pod eskortą gwardzistów wyprowadzony z odbywającego się za zamkniętymi drzwiami spotkania katolickich kardynałów w poniedziałek.

Więcej…

Niemieccy biskupi postanowili pozwolić katolickim szpitalom na używanie tzw. „pigułek po” lub innego rodzaju antykoncepcji w przypadku gwałtu, pod warunkiem że lek działa nie jak środek poronny, ale jako zapobiegający poczęciu.

Więcej…

Następca Benedykta XVI zostanie wkrótce wybrany podczas tajnego głosowania, które odbędzie się w Kaplicy Sykstyńskiej w przyszłym miesiącu.

Więcej…

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej napisał do zakonnic i zakonników na świecie, prosząc o modlitwy za zbliżające się konklawe i wybór nowego papieża.

Więcej…

Szaty papieża

Podczas gdy kardynałowie przygotowują się do marcowego konklawe, za kulisami trwa intensywna rywalizacja. Dwaj znakomici producenci szat dla duchownych walczą o to, który z nich będzie szył białe sutanny dla przyszłego biskupa Rzymu. Dla niektórych Włochów równie ważne jak to, kto zostanie nowym papieżem, jest to, kto będzie go ubierał.

Więcej…

Jedna z sióstr mieszkających w klasztorze, w którym po abdykacji osiądzie papież, mówi, że wybór Ojca Świętego wskazuje na wielką prostotę, ponieważ budynek nie jest dziełem sztuki porównywalnym do innych budynków watykańskich.

Więcej…

Joseph Ratzinger będzie od piątku papieżem-emerytem (pontiff emeritus), poinformował na konferencji prasowej ks. Federico Lombardi, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej. Abdykujący Ojciec Święty zachowa swój tytuł Jego Świątobliwości Benedykta XVI i nadal będzie nosił prostą białą sutannę bez mozetty (narzutki).

Więcej…

Rycerze Kolumba – największa na świecie katolicka organizacja świecka - proszą swoich członków i wszystkich katolików o codzienne modlitwy za papieża i Kościół w związku ze zbliżającą się abdykacją Benedykta XVI i wyborem nowego papieża.

Więcej…

Rekolekcje papieża

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w Watykanie rozpoczęły się tygodniowe rekolekcje dla papieża, jego najbliższych współpracowników i Kurii Rzymskiej. W tym roku nauki w kaplicy Redemptoris Mater głosił będzie przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, kardynał Gianfranco Ravasi.

Więcej…

W sobotę o 18:00 papież przyjął na prywatnej audiencji pożegnalnej premiera Republiki Włoskiej, Mario Montiego. Spotkanie przebiegło w atmosferze poważnej i serdecznej.

Więcej…

Strona 9 z 67